Jandarma tərəfindən son iki həftədə 8 müxtəlif mütəşəkkil cinayət qrupuna qarşı həyata keçirilən əməliyyatlarda 63 nəfər yaxalanıb. Saxlanılan şübhəlilərdən 48-i həbs edilib.
Avropa.info xəbər verir ki, Daxili işlər naziri Ali Yerlikaya sosial media hesabından verdiyi açıqlamada jandarma qüvvələrinin İstanbulda SY və B.A, Diyarbəkirdə AY, Antalyada S.Ö, İzmirdə AK, Balıkəsirdə OK, Tekirdağda C.Ü və Qaziantepdə FD başçılıq etdiyi 8 ayrı mütəşəkkil cinayət qrupuna qarşı iki həftə ərzində əməliyyat keçirdiyini bildirib.
Əməliyyatlarda 63 şübhəlinin tutulduğunu, onlardan 48-nin həbs olunduğunu, 11-i haqqında məhkəmə nəzarəti qərarı çıxarıldığını deyən Yerlikaya, digərləri ilə bağlı əməliyyatların davam etdiyini bildirib.
Yerlikaya bunları qeyd edib:
“Respublika Baş Prokurorluğu və Jandarma Baş Komandanlığı KOM Şöbəsinin koordinasiyasında İl Jandarma Komandirliyi tərəfindən həyata keçirilən işlər nəticəsində İstanbul, Diyarbəkir, Antalya, İzmir, Balıkəsir, Tekirdağ və Qaziantep kimi 7 vilayətdə keçirilən əməliyyatlarda cinayət törətməkdə şübhəli bilinən təşkilatlarımız tərəfindən istintaq başladıldı cinayət törətmək üçün təşkilat yaratmaq, narkotik vasitələrin istehsalı və qanunsuz dövriyyəsi, 6136 saylı Qanunun pozulması, qəsdən adam öldürməyə və qəsdən yaralamaya cəhd, miqrant qaçaqmalçılığı, ixtisaslı talama, ixtisaslı fırıldaqçılıq, silahlı hədə-qorxu gəlmək, cinayət törətmiş şəxsin qaçmasına cəhd etmək və ya məhbusu həbs etmək, həbs etmək, həbs etmək, həbs etmək, həbs etmək, .”
Əməliyyatlar zamanı 9 sənədsiz silah, 392 kiloqram toz sirr, narkotik maddə və onlardan istifadə vasitələri, 28 milyon lirə dəyərində 5 çek və ya veksel və çoxlu mobil telefon, yaddaş çubuğu, sənəd, kəsici-deşici alətlərin ələ keçirildiyini bildirən Yerlikaya jandarm qruplarını təbrik edib.