Müsavat Partiyası keçmiş MTN şəbəkəsinin "işverən"ini parlament seçkilərində namizəd elan etdi

  • 18:43 - 16 Dekabr

Müsavat Partiyası deputatlığa 81 namizəd irəli sürüb.

Avropa.info xəbər verir ki, bu haqda qərar bu gün Müsavat Partiyasının Divan iclasında qəbul olunub.

İclasdan dərhal sonra partiya qərarqahında keçirilən brifinqdə Müsavat başqanı Arif Hacılı namizədlərin siyahısını jurnalistlərə elan edib.

O bildirib ki, seçkilərə qatılan digər müxalifət təşkilatları  – Real Partiyası və Nida Vətəndaş Hərəkatının təmsilçiləri ilə təmasları davam etdirir.

Arif Hacılı bəzi dairələrdə Müsavatın namizəd irəli sürmədiyini bildirərək, həmin dairələrdə partiya üzvü olmayan müxalifətçi namizədləri müdafiə edəcəyini qeyd edib.

Arif Hacılı həmçinin bildirib ki, 3 dairədə Müsavatın iki nümayəndəsi öz namizədliyini irəli sürüb, onlarla bağlı partiyanın yekun qərarı namizədlərin qeydiyyatı mərhələsi başa çatdıqdan sonra qəbul olunacaq.

Qeyd edək ki, Musavatın irəli sürdüyü 88 saylı Göyçay seçki dairəsinən namizədi Aqil Mahmudov ləğv olunmuş keçmiş MTN şəbəkəsinin "işverən"lərindən sayılır. Həmin dövrdə mətbuat Aqil Mahmudovun keçmiş MTN-in Antiterror İdarəsinin keçmiş rəis müavini İlqar Əliyevin "adamı" olduğunu yazırdı. Aqil Mahmudov 2006-cı ildə Ruslan Bəşirlinin məhkəmə prosesində yalan ifadə verərək onun üzünə durmuşdu. 

Картинки по запросу aqil Mahmudov

Beləliklə, namizədlərin siyahısını təqdim edirik: 

Dairələrin adıNamizədlər
  
8 saylı Binəqədi birinci Seçki dairəsiArzu Səmədbəyli
9 saylı Binəqədi ikinci Seçki dairəsiNemət Kərimli
10 saylı Binəqədi üçüncüGülağa Aslanlı
11 saylı Qaradağ Seçki dairəsiSəxavət Soltanlı
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Seçki dairəsiElman Quliyev
13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki dairəsiNiyaz Nəsir
14 saylı Xəzər  Seçki dairəsi 
15 saylı Yasamal birinci Seçki dairəsiArif  Hacılı
16 saylı Yasamal ikinci Seçki dairəsiAlmaz Məmmədli
17 saylı Yasamal üçüncü Seçki dairəsi 
18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki dairəsiNamik Niftiyev
19 saylı Nərimanov  birinci  Seçki dairəsiİsa Qəmbər
20 saylı Nərimanov ikinci  Seçki dairəsiValeh Hümmətoğlu
21 saylı Nəsimi birinci Seçki dairəsiAfər Şirvanlı
22 saylı Nəsimi ikinci  Seçki dairəsi 
23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki dairəsiZakir İsmayıl
24 Nizami birinci  Seçki dairəsiNəsiman Yaqublu
25 saylı Nizami ikinci  Seçki dairəsiZakir Məmmədzadə
26 saylı Sabunçu birinci Seçki dairəsiRafiq İsmayıl
27 saylı Sabunçu ikinci Seçki dairəsiGülməmməd Abdullazadə
28 saylı Sabunçu üçüncü Seçki dairəsi 
29 saylı Səbail  Seçki dairəsiFərəc Kərimli
30 saylı Suraxanı birinci Seçki dairəsiMisir Məhəmmədoğlu
31 saylı Suraxanı ikinci  Seçki dairəsiMustafa Hacılı
32 saylı Suraxanı üçüncü  Seçki dairəsiİlqar Quliyev (Atabəyli)
33 saylı Xətai birinci  Seçki dairəsiNüşabə Sadıxlı
34 saylı Xətai ikinci  Seçki dairəsiQəzənfər Baxışov
35 saylı Xətai üçüncü Seçki dairəsi 
36 saylı Xətai dördüncü Seçki dairəsi 
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) Seçki dairəsiOqtay Zeynalov
  
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) Seçki dairəsiCahangir Əmirxanlı
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) Seçki dairəsiŞayəddin Qasımov
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) Seçki dairəsi 
41 saylı Sumqayıt  birinci  Seçki dairəsiKönül Alı
42 saylı Sumqayıt ikinci Seçki dairəsiElşad İsrafil
43 saylı Sumqayıt üçüncü  Seçki dairəsiİkram İsrafil
44 saylı Sumqayıt- Xızı Seçki dairəsiMalik Zeynalov
45 saylı Abşeron Seçki dairəsiZahir Feyzullayev
46 saylı Şirvan Seçki dairəsi 
47 saylı Mingəçevir Seçki dairəsi 
48 saylı Yevlax  Seçki dairəsi 
49 saylı Yevlax-Mingəçevir  Seçki dairəsiNurəddin Rüstəmli
50 saylı Abşeron – Qobustan Seçki dairəsi 
51 saylı Qusar Seçki dairəsiBəxtiyar Əlimov
52 saylı Quba Seçki dairəsi 
53 saylı Quba-Qusar  Seçki dairəsiYaşar İsrafilov
54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki dairəsiMərdan Mehdili
55 saylı Xaçmaz şəhər  Seçki dairəsiSöhrab Əmrahlı
56 saylı Xaçmaz kənd Seçki dairəsiŞövkət Ramazanlı
57 saylı Kürdəmir  Seçki dairəsi 
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki dairəsi 
59 saylı Salyan  Seçki dairəsiƏziz Məmiyev
60 saylı Salyan-Neftçala  Seçki dairəsiKərim Ağarza
61 saylı Neftçala Seçki dairəsiSabir Abuzərov
62 saylı Saatlı Seçki dairəsi 
63 saylı Sabirabad birinci Seçki dairəsi 
64 saylı Sabirabad ikinci Seçki dairəsiƏkbər Əliyev
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir  Seçki dairəsi 
66 saylı Biləsuvar  Seçki dairəsiYusif  Mehti, Eldar Soltanlı
67 saylı Cəlilabad şəhər Seçki dairəsiAzər Əsgər
68 saylı Cəlilabad kənd Seçki dairəsiDavud Qurbanov
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar  Seçki dairəsiƏlipənah Rzalı, Əlizamin Fərəcli
70 saylı Masallı şəhər  Seçki dairəsi 
71 saylı Masallı kənd  Seçki dairəsiAllahverdi Rəhimov
72 saylı Yardımlı-Masallı  Seçki dairəsi 
73 saylı Lənkəran şəhər  Seçki dairəsi 
74 saylı Lənkəran kənd  Seçki dairəsi 
75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki dairəsi 
76 saylı Lənkəran-Astara Seçki dairəsi 
77 saylı Astara Seçki dairəsiTarif  Əliyev
78 saylı Lerik Seçki dairəsi 
79 saylı İmişli Seçki dairəsi 
80 saylı İmişli-Beyləqan  Seçki dairəsiRazim Əmiraslanlı
81 saylı Beyləqan Seçki dairəsiTahir Əliyev
82 saylı Ağcəbədi  Seçki dairəsiRəşid  Nəcəfli
83 saylı Ağcəbədi– Füzuli Seçki dairəsi 
84 saylı Füzuli Seçki dairəsiOsman Kazımov
85 saylı Şamaxı Seçki dairəsiMəzahir Məmmədov
86 saylı İsmayıllı Seçki dairəsiDünyaxanım Carullayeva
87 saylı Ağsu-İsmayıllı Seçki dairəsiZabit  Bədəlov
88 saylı Göyçay Seçki dairəsiAqil Mahmudov
89 saylı Göyçay-Ağdaş Seçki dairəsiÇingiz Əli
90 saylı Ağdaş Seçki dairəsi 
91 saylı Ucar  Seçki dairəsiTeymur Məmmədov
92 saylı Zərdab-Ucar  Seçki dairəsi 
93 saylı Bərdə şəhər Seçki dairəsiMüsafir Cəmilli
94 saylı Bərdə kənd Seçki dairəsiDadaş Əhmədli
95 saylı Tərtər Seçki dairəsi 
96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki dairəsiYusif  Namazoğlu
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər  Seçki dairəsiMəlik Həsənli
98 saylı Şəmkir şəhər  Seçki dairəsi 
99 saylı Şəmkir kənd  Seçki dairəsi 
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki dairəsi 
101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki dairəsi 
102 saylı Samux-Şəmkir  Seçki dairəsiEtibar Əkbər
103 saylı Gədəbəy  Seçki dairəsi 
104 saylı Gədəbəy-Tovuz  Seçki dairəsi 
105 saylı Tovuz Seçki dairəsi 
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki dairəsi 
107 saylı Qazax Seçki dairəsiİlqar Mustafayev
108 saylı Ağstafa  Seçki dairəsiBaşxanım Abbaslı
109 saylı Balakən Seçki dairəsiƏhməd Qərzəliyev
110 saylı Zaqatala Seçki dairəsi 
111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki dairəsiMustafa Ağayev
112 saylı Qax Seçki dairəsiLimunət Əmrahlı
113 saylı Şəki şəhər  Seçki dairəsiHəbibullah Manaflı
114 saylı Şəki kənd birinci  Seçki dairəsi 
115 saylı Şəki kənd ikinci Seçki dairəsiBakıxan Qəribli
116 saylı Qəbələ  Seçki dairəsi 
117 saylı Oğuz-Qəbələ  Seçki dairəsiVaqif  Davud
118 saylı Ağdam şəhər Seçki dairəsi 
119 saylı Ağdam kənd Seçki dairəsiRəşid İbadov
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı Seçki dairəsi 
121 saylı Laçın  Seçki dairəsiRaqif Kərimli
122 saylı Xankəndi Seçki dairəsi 
123 saylı Kəlbəcər  Seçki dairəsi 
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki dairəsiNəcəf Qaraşlı
125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki dairəsiNazim Azadoğlu,Kərimxan Zeynalov

Oxunma sayı: 10968

Oxşar yazılar