Fələstin Qırmızı Aypara Cəmiyyətinin Qəzzanın cənubunda yerləşən Rəfahda İsrail ordusunun mühasirəsindəki bölgəyə daxil olaraq bir nəfərin cəsədini tapdığı bildirilib.
Avropa.info xəbər verir ki, Fələstin Qızıl Aypara Cəmiyyəti,  İsrail  ordusu tərəfindən mühasirəyə alınan və səhiyyə işçiləri və mülki müdafiə qruplarının yerləşdiyi Rəfahın Tel əs-Sultan bölgəsində aparılan işlərlə bağlı açıqlama verib.
Açıqlamada, 9 tibb işçisinin taleyini öyrənmək üçün 5 günlük işdən sonra  Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Humanitar Məsələlər üzrə Koordinasiya Ofisinin (OCHA)  koordinasiyası ilə Tel es-Sultan bölgəsinə daxil edildiyi qeyd edilib.
Açıqlamada bölgədə böyük dağıntı olduğu üçün əməliyyat-axtarış tədbirləri zamanı böyük çətinliklərlə üzləşdiyi, mülki müdafiə qruplarından birinin cəsədinin bölgədə tapıldığı və axtarış tədbirlərinin cümə günü səhər saatlarında davam etdiriləcəyi bildirilib.
Fələstin Qızıl Aypara Cəmiyyətinin martın 23-də verdiyi açıqlamada   yaralıları xilas etmək üçün bölgəyə göndərilən 4 təcili yardım maşını və ekipajının İsrail ordusu tərəfindən mühasirəyə alındığı, hücumda bəzi tibb işçilərinin də yaralandığı bildirilib.
Həmin gün Fələstin Mülki Müdafiə Təşkilatı Rəfahın qərbinə göndərilən xilasetmə qrupu ilə əlaqənin kəsildiyini açıqlayıb.
Qəzza  hökumətinin  Media  Bürosu daha əvvəl İsrail ordusunun Rəfahda çalışan 15 səhiyyə və mülki müdafiə əməkdaşını qaçırdığını bildirmiş və bu şəxslərin azad edilməsi üçün Təl-Əviv rəhbərliyinə təcili beynəlxalq təzyiq göstərməyə çağırmışdı.