Kommunikasiya direktoru Fahrettin Altun müxalifətin prezident Ərdoğana qarşı ittihamlarını “böhtan və məhkəmə proseslərini pozmaq cəhdi” kimi qiymətləndirərək reaksiya verib.
Avropa.info xəbər verir ki, Kommunikasiyalar direktoru  Fahrettin Altun müxalifətin prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğana qarşı açıqlamalarına reaksiya verib.
Sosial  media  hesabından açıqlama verən Altun bu ifadələri işlədib:
“Dövlətimizin müstəqil məhkəmə orqanlarına həvalə edilmiş məsələlərdə həyata keçirilən hüquqi prosesləri, xüsusən də müxalif siyasətçilər tərəfindən prezidentimiz Rəcəb Tayyib Ərdoğanla əlaqələndirmək cəhdləri həm dövlət başçımıza qarşı böyük bir böhtandır, həm də məhkəmə proseslərini pozmaq cəhdidir.
Millətə xidmət baxımından cibində bir qırıntı belə tapa bilmədiyi üçün qarşısına çıxan hər kəsə böhtan atanlar, təhqir edənlər, çirkli siyasi hesablaşmalarını, münasibətlərini gizlətmək üçün müxtəlif cəfəngiyatlarla gündəmi zəbt etməyi vərdiş halına gətirənlər, “kaş Tayyib Ərdoğan mənimlə danışsaydı” düşüncəsi ilə hər gün mübarizə aparanlar, işini görmək əvəzinə, bunu bilsinlər…”
“Prezident Ərdoğanı diqqətlə oxumalı və səhvlərindən dönməlidirlər”
Altun prezident Ərdoğana atılan böhtanla bağlı müxalifətə belə cavab verib:
“Yarım əsrə yaxındır ki, siyasi həyatı və mübarizəsi davam edən prezidentimizi belə böhtanlarla gözdən salmağa çalışmağın nə sizə, nə də millətimizə xeyri yoxdur.
Unudulmaz bir dərs olaraq onu da xatırlatmaq istərdik ki, 2023-cü il seçkilərində millətimiz öz seçimini etdi və kəndir kimi düzüldüyünüz  Rəcəb Tayyib Ərdoğan  hamınızı seçki qutusunda açıq-aşkar məğlub etdi.
Cənab Prezidentimizə, özünü millətə xidmətə həsr etmiş və bu yolda gecə-gündüz çalışan siyasətçiyə, bütün mübarizəsini milləti ilə birlikdə vermiş liderə qarşı absurd ittihamlar yönləndirənlərə tövsiyə edirik ki, əvvəlcə Rəcəb Tayyib Ərdoğanı dərindən oxuyub başa düşsünlər, nəhayət həqiqəti görüb bu səhvlərdən dönsünlər.