Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğan 5 illik fasilədən sonra Pakistana rəsmi səfər edir.
Avropa.info xəbər verir ki, Prezident Ərdoğanı İslamabaddakı Nur Xan Hərbi Hava Bazasında  Pakistan prezidenti Asif Əli Zərdari, Pakistanın baş naziri Şahbaz Şərif, Pakistan baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri senator Məhəmməd İshaq Dar, Pakistanın müdafiə naziri Xavaca Asif, Pakistan prezidenti Zərdarinin qızı Asifa Bhutto Zərdari, xanımı İslamabad səfiri Neziroğlu Neziroğlu və Türkiyənin digər rəsmiləri Neziroğlu Neziroğlu qəbul edib.
Prezident Ərdoğanı və xanımı Əminə Ərdoğanı Pakistan səfərində müşayiət edənlər arasında Xarici İşlər Naziri Hakan Fidan,  Enerji  və  Təbii Sərvətlər  Naziri  Alparslan Bayraktar, Milli Müdafiə Naziri Yaşar Gülər, Sənaye və Texnologiya Naziri Mehmet Fatih Kaçır, Kənd Təsərrüfatı və Meşə Naziri  İbrahim Yumaklı,  Ticarət Şurasının  sədri  İbrahim Ömerensə,  Ticarət Şurasının sədri  İbrahim Ömerensə də var  Türk Dövlətləri Təşkilatının kommunikasiyalar üzrə direktoru  Binəli Yıldırım   , prezidentin özəl katibinin direktoru Həsən Doğan və prezidentin  xarici siyasət  və təhlükəsizlik üzrə baş müşaviri Akif Çağatay Kılıç iştirak edib.
Çoxlu ikitərəfli sazişlər imzalanacaq
Bu gün Baş nazirlik binasında Pakistan Baş naziri Şəriflə ikitərəfli görüş keçirəcəyi gözlənilən prezident Ərdoğanın Yüksək Səviyyəli Strateji Əməkdaşlıq Şurasının Yeddinci Toplantısına qatılması gözlənilir.
Prezident Ərdoğanın imzalanma mərasiminə qatılması və razılaşmalar üçün Şəriflə birgə mətbuat konfransı keçirməsi planlaşdırılır.
Türkiyə-Pakistan İş Forumuna qatılacaq prezident Ərdoğanın Pakistan prezidenti Zərdari ilə Prezident binasında ikitərəfli görüş keçirəcəyi gözlənilir.