Yanvarın 19-da atəşkəs razılaşmasının əldə olunmasından bəri İsrailin Qəzza zolağına birbaşa hücumları nəticəsində 92 fələstinlinin həlak olduğu bildirilir.
Avropa.info xəbər verir ki, Qəzzada Səhiyyə Nazirliyinin baş direktoru Munir əl-Burşa verdiyi yazılı açıqlamada atəşkəsin qüvvəyə minməsindən sonra 822 nəfərin yaralandığını bildirib.
Burş bildirib ki, yanvarın 19-da atəşkəs razılaşması əldə olunandan bəri İsrail fövqəladə vəziyyətdədir. Qəzza O bildirib ki, Qəzza zolağında bilavasitə həyata keçirdiyi hücumlarda 92 fələstinli həlak olub.
Burş bildirib ki, Qəzza zolağında ordunun buraxdığı partlayıcının partlaması nəticəsində iki fələstinli, həmçinin daha əvvəl yaralanmış 24 fələstinli həlak olub.
Baş direktor Burş atəşkəsin qüvvəyə minməsindən sonra həlak olan fələstinlilərin ümumi sayının 118-ə çatdığını bildirib.
Burş həmçinin bildirib ki, tibb qrupları dağıntılar altından 641 fələstinli cəsədi çıxarıb, onlardan 197-nin şəxsiyyəti hələ müəyyən edilməyib.