“Pəncə” əməliyyatı bölgəsində separatçı terror təşkilatı üzvləri ilə qarşıdurmada şəhid olan piyada komando mayoru Murat Kamal Yetişənin dəfn mərasimi doğulduğu Aydında keçirilib.
Avropa.info xəbər verir ki, Şəhidin cənazəsi əvvəlcə Germençikdəki ata evinə, daha sonra dəfn mərasiminin keçirildiyi Efeler rayonundakı anasının evinə aparılıb.
Türkiyə bayrağına bükülmüş şəhidin cənazəsi daha sonra Bəy məscidinə aparılıb.
Şəhid  həyat yoldaşı Esin qızı Ecenin əlini bir an belə buraxmadı. Şəhidin anası Ayşe Qaser və atası Voina Yetişen başsağlığı verilib
Şəhidin cənazəsi vilayətin müftisi Həsən Günəşin qıldığı anım namazından sonra Kəmər qəbiristanlığında torpağa tapşırılıb.
Piyada Komandosu Mayor Murat Kamal Yetişenin öldürüldüyü günün evlilik ildönümü, dəfn mərasiminin isə qızı Ecenin doğum günü olduğu məlum olub.
Dəfn mərasimində şəhidin yaxınları, Nəqliyyat və İnfrastruktur Nazirinin müavini Ömər Fatih Sayan, İntellektual Qubernator Yakup Kanbolat, AK Partiya Aydın millət vəkili Mustafa Savaş, CHP Aydın millət vəkilləri Bülənt Tezkan, Evrim Karaköz və Süleyman Bülbül, Yaxşı Partiya Aydın Millət vəkili Ömər Karaköz və Süleyman Bülbül, Yaxşı Partiya Aydın Böyükşəhər Millət vəkili Ömər Karaköz və Süleyman Bülbül, Aydından Böyükşəhər Millət vəkili Ömer Fatih Sayan, Aydın Böyükşəhər Millət vəkili Ömər Fatih Sayan, Aydın Valisi Yakup Kanbolat iştirak edib Erdem, CHP İl Başkanı Hikmət Saatçı və vətəndaşlarla görüşdü.
Azərbaycan Rusiyaya nota göndərdi
“Aİ həm israillilər, həm də fələstinlilər üçün uzunmüddətli barışığa aparan yeganə yol olduğuna inandığımız sülhlə tam sadiq qalır”-Anouar Əl Anouni