Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğanın həyat yoldaşı Əminə Ərdoğan 6 fevral 2023-cü ildə Kahramanmaraşda baş verən zəlzələlərin ağrılarının sanki dünən yaşandığını bildirib və həlak olanları rəhmətlə yad edib
Avropa.info xəbər verir ki, Əminə Ərdoğan, zəlzələlərin ikinci il dönümü münasibəti ilə ictimai fəaliyyətləri media hesabından paylaşdı.
6 fevralın təqvimdə sadəcə bir tarix deyil, ürəklərdə dərin bir yara olduğunu deyən Ərdoğan bunları qeyd edib:
“Ağrı dünənki kimidir… Ancaq xarabalıqlardan təkcə hüzn deyil, həm də xalqımızın sarsılmaz həmrəyliyi yaranıb. Əsrin Birliyi Biz yenə ümidlə dolduq. Həmin gün dövlətimiz mərhəmət əli uzadıb, millətimizin vicdanı oyandı. Biz bir yerdə qaldıq və mübarizədən əl çəkmədik. Bir tərəfimiz əsəbi qalsa da, ürəyimizi dirildir, şəhərlərimizi yenidən tikirik.
Mən ürəkdən inanıram ki, sülhün və əmin-amanlığın qarantiyası olan şəhərlərimiz sülh var olduqca sivilizasiyamızın həyatına dəstək olacaq. Zəlzələ nəticəsində itirdiyimiz vətəndaşlarımızı bir daha rəhmətlə yad edir, qalanlara səbr və güc diləyirəm. Biz unutmamışıq və unutmayacağıq”.