Departament Xəzinədarlıq rəsmisinin ödəniş sistemləri ilə bağlı Konqres üzvlərinə göndərdiyi məktubu yayıb.
Avropa.info xəbər verir ki, Məktubda Xəzinədarlıq Departamentinin Maliyyə Xidmətləri Bürosu federal hökumət üçün vacib olan və maliyyə bütövlüyünü və əməliyyat səmərəliliyini qorumalı olan ödəniş sistemlərini idarə edir.
Məktubda qeyd edilir ki, Maliyyə Xidmətləri Bürosu ildə 1,2 milyarddan çox əməliyyat həyata keçirərək bütün federal ödənişlərin təxminən 90 faizini emal edir. Maliyyə Departamenti tullantıların, saxtakarlığın və sui-istifadənin qarşısını almaq üçün Maliyyə Xidmətləri Bürosunun məlumatları ən yüksək səviyyədə səmərəlilik və hesabatlılıqla emal etməsini təmin etməyə sadiqdir. vergi Şirkətin fəaliyyətinin vergi ödəyicilərinin gözləntilərinə cavab verməsini təmin etmək əzmində olduğu vurğulanıb.
Məktubda qeyd edilir ki, Xəzinədarlıq Departamenti ödəniş sistemlərini nəzərdən keçirir və araşdırma Sosial Müdafiə və Medicare ödənişlərində gecikmə və ya yayınma ilə nəticələnməmişdir.
Məktubda bildirilirdi ki, DOGE ilə əlaqəli olan və Xəzinədarlıqda “xüsusi dövlət işçisi” olan Tom Krause, Xəzinədarlığın bank işçiləri ilə birlikdə əməliyyat fəaliyyətinin qiymətləndirilməsini aparmaq məqsədilə Maliyyə Xidmətləri Bürosunun ödəniş sistemlərindən şifrələnmiş məlumatlara yalnız oxumaq üçün giriş əldə edəcək.
Bəyanatda qeyd edilir ki, bu, Xəzinədarlıq Departamentinin sistemlərini yoxlayanlara təqdim etdiyi giriş növünə bənzəyir və sistemlərin və iş proseslərinin bütövlüyünü qorumaq təcrübələrinə uyğundur. Məktubda deyilirdi ki, Krause bu prosesi Xəzinədarlıq Departamentinin yüksək vəzifəli şəxsləri ilə birgə həyata keçirirdi.
ABŞ Maliyyə Nazirliyi DOGE-yə “ödəniş sistemi məlumatlarına daxil olmaq səlahiyyəti” verdiyi üçün Xidmət İşçilərinin Beynəlxalq İttifaqına (SEIU) qarşı iddia qaldırıb. Təqaüdçü O, Amerika Təqaüdçülər Assosiasiyası (ARA) və Amerika Hökumət İşçiləri Federasiya tərəfindən məhkəməyə verilir.