Türkiyədə yaxalanan İsrail agentlərinin ADLARI VƏ FOTOLARI YAYILDI - "Mossad"ın 15 nəfərlik cəsus şəbəkəsi üzvlərinin FOTOLARI

  • 13:35 - 25 Oktyabr

Türkiyə Kəşfiyyat İdarəsinin (MİT) İsrail məxfi xidməti Mossadın Türkiyədəki casus şəbəkəsinə qarşı əməliyyat nəticəsində 15 cəsus de-şifrə edilmişdi. 

Avropa.info xəbər verir ki, Türkiyə mətbuatı İsrailə cəsusluq edən və həbs olunan həmin şəxslərin fotolarını yayıb.

Həmin fotoları təqdim edirik:

Foto - Ulaşılan bilgilere göre 307 ..... numaralı İsrail pasaport hamili A.Z.'nin, M.Z., A.K., A.A., İ., A. V. ve İ. E. A. isimlerini kullanarak Türkiye'de bulunan hücre üyelerine bu isimlerle talimatlar verdiği tespit edildi.
Foto - Maddi ihtiyacı olanların listesini yaptı İşte Sabah'ın ulaştığı şebekenin diğer isimleri ve gerçekleştirdikleri eylemleri: A.M.A.: 21 yaşında. Almanya'daki Mossad yetkilisi A.Z.'nin talimatıyla Türkiye'deki Arap vatandaşlara hizmet veren bir ofis hakkında bilgi topladı. Filistinli, dindar, erkek, maddi ihtiyacı olan öğrenciler bularak, bu şahısların isimlerini A.Z. ile paylaştı. Bu kişiyle internet tabanlı uygulamalar üzerinden iletişim kurdu. Filistin'den yeni gelen 5 öğrenciyi fişledi.
Foto - Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır'dan gelen ödemeleri dağıttı * A.J.A.: 29 yaşında. Mossad yöneticilerinin talimatlarıyla canlı kurye yapılan isimlerden biri. Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Filistin gibi noktalardan gönderilen paraların dağıtımında görevli.
Foto - N.A.: 29 yaşında. Mossad yöneticilerinden Western Union vasıtasıyla gelen paraların dağıtımında rol oynadı.
Foto - En tecrübeli ajan * R.A.A.: 46 yaşında olan R.A.A. hem canlı kuryelik hem de Mossad yöneticilerine casusluk yapan bir isim. 2000'li yıllardan itibaren Mossad'la bağlantılı. İsrail'in İstanbul'daki Başkonsolosluğu'nda yaptığı her görüşmede 400 dolar alıyordu. Mossad yöneticileriyle hem İsrail hem de Hırvatistan'ın Zagreb şehrinde görüşmeler gerçekleştirdi.
Foto - Kenya'da özel görüşme *A.R.A: 29 yaşında. Almanya'da bulunan Mossad'ın 'case officer' diye tabir edilen saha yöneticisinden aldığı talimatlar doğrultusunda, İstanbul Başakşehir'deki lüks bir sitede oturan Arap asıllı vatandaşları tek tek fişledi. Wİ-Fİ Collector uygulaması vasıtasıyla burada oturan Arap asıllı vatandaşların bilgilerini toplayarak Mossad yetkilisine iletti. Verdiği bilgilerin karşılığını da 'Bitcoin' ödemesiyle aldı. Kenya'nın başkenti Nairobi'de Mossad yetkilileriyle buluştu ve talimatlandırıldı.
Foto - Almanya'daki MOSSAD yöneticisine direkt bağlılar Almanya'da bulunan A. Z. isimli 'case officer' la yüklü miktarda havale işlemi ve canlı kuryeyle yüzlerce Euro ve dolar alan şebekenin diğer üyeleri ise şu isimler: *A.A.Z. 36 yaşında. 2021 içerisinde A.Z.'den 10 bin dolar canlı kurye vasıtasıyla teslim aldı.
Foto - - R.G.: 31 yaşında. 2021 yılında yaklaşık 5 bin dolar'ı havale yöntemiyle aldı.
Foto - - N.A.A.: 28 yaşında. Canlı kuryeler vasıtasıyla bu yıl yaklaşık 3 bin dolar teslim aldı.
Foto - - A.M.S.: 27 yaşında. Canlı kurye vasıtasıyla bin dolar teslim aldı.
Foto - - Y.M.A.: 21 yaşında. Canlı kuryeler vasıtasıyla bu yıl yaklaşık 3 bin dolar ödeme aldı.
Foto - - M.H.B.: 29 yaşında. Canlı kuryeler vasıtasıyla 5 bin dolar teslim aldı.
Foto - - J.H.A.: Bbu yıl 2 bin dolar havale alırken, bir diğer ajan K.M.A. ise bin 500 dolar canlı kurye ve havale yöntemiyle kendisine gönderilen parayı teslim aldı.

Oxunma sayı: 7008

Oxşar yazılar